Badminton - Participants

BadmintonRegionLast NameFirst NameHometown
Athlete F 1 AvalonPowerEmilyOld Perlican
Athlete F 2 AvalonSnowRachelCarbonear
Athlete F 3AvalonDoyleOliviaBay de Verde
Athlete F 4AvalonOliverMorganGull Island
Athlete M 1AvalonSquiresCodySibley's Cove
Athlete M 2AvalonHicksRobbieCarbonear
Athlete M 3AvalonKellyMatthewOld Perlican
Athlete M 4 AvalonScottLucasBurnt Point
Manager FAvalonSquiresTonyaSibley's Cove
Coach MAvalonLeGresleyPierreBay Roberts
BadmintonRegionLast NameFirst NameHometown
Athlete F 1CentralWisemanAngelRobert's Arm
Athlete F 2CentralWarrenBriannaRobert's Arm
Athlete F 3CentralWillcottJessicaSt. Alban's
Athlete F 4 CentralHuntGabrielleGaultois
Athlete M 1 CentralCollierDylanSt. Alban's
Athlete M 2 CentralTizzardBenjaminRobert's Arm
Athlete M 3CentralThomasAshtonRobert's Arm
Athlete M 4CentralWinsorTyRobert's Arm
Coach FCentralTizzardJeffreyRobert's Arm
Coach M CentralOliverNancyRobert's Arm
BadmintonRegionLast NameFirst NameHometown
Athlete F 1EasternSimpsonHeidiGlovertown
Athlete F 2EasternJanesMackenzieGlovertown
Athlete F 3EasternFelthemMadisonGlovertown
Athlete F 4EasternSaundersGraceGlovertown
Athlete M 1 EasternOramCameronGlovertown
Athlete M 2 EasternFelthemRobynGlovertown
Athlete M 3EasternChaulkAustinGlovertown
Athlete M 4 EasternChaulkGrantGlovertown
Coach FEasternSimpsonNancyCharlottetown
Coach M EasternHowseAdamCharlottetown
BadmintonRegionLast NameFirst NameHometown
Athlete F 1IndigenousWilliamsShaniaRigolet
Athlete F 2IndigenousObedDasiNorthwest River
Athlete F 3IndigenousDysonAllisonMakkovik
Athlete F 4 IndigenousGearAlysonPostville
Athlete M 1 IndigenousFordSydneyMakkovik
Athlete M 2IndigenousDysonLiamMakkovik
Athlete M 3IndigenousTuglavinaWilliamHopedale
Athlete M 4 IndigenousJacqueNathanRigolet
Coach M IndigenousAlexanderMike
BadmintonRegionLast NameFirst NameHometown
Athlete F 1 Mt. Pearl SouthRideoutSaraMount Pearl
Athlete F 2Mt. Pearl SouthRideoutRebeccaMount Pearl
Athlete F 3Mt. Pearl SouthWindsorRachelMount Pearl
Athlete F 4Mt. Pearl SouthBrowneMadisynMount Pearl
Athlete M 1Mt. Pearl SouthHounsellXanderMount Pearl
Athlete M 2Mt. Pearl SouthTaylorAlexMount Pearl
Athlete M 3Mt. Pearl SouthCoffeeZackMount Pearl
Athlete M 4Mt. Pearl SouthDesouzaEthanMount Pearl
Coach FMt. Pearl SouthBabstockEmilyParadise
Coach MMt. Pearl SouthNevilleLukeSt. John's
BadmintonRegionLast NameFirst NameHometown
Athlete F 1 St. John's NorthPurcellOliviaSt. John's
Athlete F 2St. John's NorthBishopKateSt. John's
Athlete F 3St. John's NorthWangJiayangSt. John's
Athlete F 4St. John's NorthFitzgeraldAnnaSt. John's
Athlete M 1St. John's NorthBiswasSundaramSt. John's
Athlete M 2St. John's NorthKhanMoizaliSt. John's
Athlete M 3St. John's NorthNunesAlexSt. John's
Athlete M 4St. John's NorthRoweThomasSt. John's
Coach F St. John's NorthPurcellLeonaSt. John's
Coach MSt. John's NorthPerksRyanSt. John's
BadmintonRegionLast NameFirst NameHometown
Athlete F 1 WesternGambinTaylorGlenburnie, Bonne Bay
Athlete F 2WesternWhiteAleishaSavage Cove
Athlete M 1WesternBarnesBillyWoody Point
Athlete M 2WesternYoungJakeWoody Point
Athlete M 3WesternBennettEthanSt. Paul's
Athlete M 4WesternGambinBlakeGlenburnie, Bonne Bay
Manager FWesternGambinTammyGlenburnie, Bonne Bay
Coach MWesternPennellTrentSummerside, Bay Of Islands