Volleyball (Female) - Participants

Mt. Pearl/South

VOLLEYBALL F REGION LAST NAME FIRST NAME HOME TOWN
Athlete:1 Mt. Pearl - S Greek Karen Mount Pearl
Athlete 2: Mt. Pearl - S Laing Danielle Mount Pearl
Athlete:3 Mt. Pearl - S Bartlett Heidi St. John's
Athlete:4 Mt. Pearl - S Jardine Caroline St. John's
Athlete:5 Mt. Pearl - S Evans Mya Mount Pearl
Athlete:6 Mt. Pearl - S Bishop Chloe Mount Pearl
Athlete:7 Mt. Pearl - S Chisholm Chloe St. John's
Athlete:8 Mt. Pearl - S Penney Abigail Mount Pearl
Athlete:9 Mt. Pearl - S Arnold Hayee Mount Pearl
Athlete:10 Mt. Pearl - S Murphy Hailey Mount Pearl
Athlete:11 Mt. Pearl - S Button Mallory Mount Pearl
Athlete:12 Mt. Pearl - S Gibbons Anna Mount Pearl
Coach Mt. Pearl - S Richards Chad
Manager Mt. Pearl - S Sheppard Sarah

St. John's/North

VOLLEYBALL F REGION LAST NAME FIRST NAME HOME TOWN
Athlete:1 St. Johns - N Ryan Lauren Torbay
Athlete 2: St. Johns - N Manning Abigail Torbay
Athlete:3 St. Johns - N Griffin Hilary Torbay
Athlete:4 St. Johns - N Griffin Erica Torbay
Athlete:5 St. Johns - N Dwyer Claire Torbay
Athlete:6 St. Johns - N Abbott Kaitlyn Torbay
Athlete:7 St. Johns - N Hillier Emma Torbay
Athlete:8 St. Johns - N Kavanagh Hayley Torbay
Athlete:9 St. Johns - N Collins Olivia Torbay
Athlete:10 St. Johns - N Martin Nicole Torbay
Athlete:11 St. Johns - N Green Mariah Torbay
Athlete:12 St. Johns - N Langmead Catherine Torbay
Coach St. Johns - N Burton Sydney
Manager St. Johns - N Sullivan Emma

Avalon

VOLLEYBALL F REGION LAST NAME FIRST NAME HOME TOWN
Athlete:1 Avalon Finlay Lauren CBS
Athlete 2: Avalon Kennedy Maddy CBS
Athlete:3 Avalon Muggeridge Sam CBS
Athlete:4 Avalon Cluett Brianna CBS
Athlete:5 Avalon Rideout Ashley CBS
Athlete:6 Avalon Lake Jenna CBS
Athlete:7 Avalon Janes Kelsey CBS
Athlete:8 Avalon Rowe Lauren CBS
Athlete:9 Avalon Rideout Lauren CBS
Athlete:10 Avalon Tibbo Chelsea CBS
Coach Avalon Lake Jennifer
Manager Avalon Lahey Jillian

Eastern

VOLLEYBALL F REGION LAST NAME FIRST NAME HOME TOWN
Athlete:1 Eastern Holloway Danielle Winter Brook
Athlete 2: Eastern Harris Keana Lethbridge
Athlete:3 Eastern Holloway Jaylen Bloomfield
Athlete:4 Eastern Martin Mackenzie Bunyans Cove
Athlete:5 Eastern Smart Helen Lethbridge
Athlete:6 Eastern Diamond Angelina Lethbridge
Athlete:7 Eastern Oldford Alyssa Lethbridge
Athlete:8 Eastern Butt Serena Musgravetown
Athlete:9 Eastern Sawyer Katelyn Bunyans Cove
Athlete:10 Eastern Dean Chloe Brooklyn
Athlete:11 Eastern Hicks Cheyenne Musgravetown
Coach Eastern Holloway Denise
Manager Eastern Ralph Lorrie

Central

VOLLEYBALL F REGION LAST NAME FIRST NAME HOME TOWN
Athlete:1 Central Hoskins Morgan Bishop's Falls
Athlete 2: Central Antle McKenzie Bishop's Falls
Athlete:3 Central Temple Chloe Bishop's Falls
Athlete:4 Central Emma Piercey Bishop's Falls
Athlete:5 Central Thompson Madison Bishop's Falls
Athlete:6 Central Steel Taylor Bishop's Falls
Athlete:7 Central Morgan King Bishop's Falls
Athlete:8 Central Brace Hannah Bishop's Falls
Athlete:9 Central O'Dea Jenna Bishop's Falls
Athlete:10 Central Hannon Payton Bishop's Falls
Athlete:11 Central O'Reilly Kaitlyn Bishop's Falls
Coach Central Hoskins Craig
Manager Central Antle Maddision
Manager Central Hoskins Nicole

Western

VOLLEYBALL F REGION LAST NAME FIRST NAME HOME TOWN
Chaperone Western Welshman Emma Mount Moriah
Athlete 2: Western Barker Mellissa Massey Drive
Athlete:3 Western Simms Natalie Corner Brook
Athlete:4 Western Joyce Sydney Corner Brook
Athlete:5 Western Stewart Rachel Corner Brook
Athlete:6 Western Allen Megan Mount Moriah
Athlete:7 Western Young Allie Corner Brook
Athlete:8 Western Keough Sarah Corner Brook
Athlete:9 Western Grabka Allison Humber Village
Athlete:10 Western Keating Chloe Massey Drive
Athlete:11 Western Osmond Alicia Corner Brook
Athlete:12 Western Eastman Jenna Corner Brook
Coach Western Wareham Nathan
Manager Western Oates - Lambe Melissa
Chaprone Western Grabka Jeanette

Host

VOLLEYBALL F REGION LAST NAME FIRST NAME HOME TOWN
Athlete:1 Host Kearsey Sophie Deer Lake
Athlete 2: Host Rodgers Brooklyn Deer Lake
Athlete:3 Host Young Halyee Deer Lake
Athlete:4 Host Young Taylor Deer Lake
Athlete:5 Host Hounsell Karely Deer Lake
Athlete:6 Host Rumboldt Emily Deer Lake
Athlete:7 Host Simmons Allie Deer Lake
Athlete:8 Host Carter Laura Deer Lake
Coach Host Rodgers Krista
Manager Host Sheehan Kim

Indigenous

VOLLEYBALL F REGION LAST NAME FIRST NAME HOME TOWN
Athlete:1 Indigenous Tuglavina Grace North West River
Athlete 2: Indigenous Winters Kendra Hopdale
Athlete:3 Indigenous Rich Sascha Sheshatshiu
Athlete:4 Indigenous Andersen Keryn Nain
Athlete:5 Indigenous Andersen Jaelyn Makkovik
Athlete:6 Indigenous Rice Avril Makkovik
Athlete:7 Indigenous Obed Mary Nain
Athlete:8 Indigenous Wolfrey Brianna Rigolet
Athlete:9 Indigenous Tshakapesh Mya Natuashish
Athlete:10 Indigenous Poker Gwen Natuashish
Athlete:11 Indigenous Andrew Olivia North West River
Athlete:12 Indigenous Gear Anna North West River
Coach Morgan Shane
Manager Dicker Julie
Chaperone Asivak Edna